Διακρίσεις

11ος Καλλιτεχνικός διαγωνισμός με θέμα  ¨Η ΓΗ το σπίτι μας... Όλοι μαζί, Φροντίζουμε, αλλάζουμε...¨

Το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Π.Ε. Λάρισας - ΟΚΑΝΑ σε συνεργασία με τα Γραφεία Σχολικών Δραστηριοτήτων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε Λάρισας, απονέμουν το 3ο βραβείο του Καλλιτεχνικού Διαγωνισμού με θέμα ¨Η ΓΗ το σπίτι μας... Όλοι μαζί, Φροντίζουμε, αλλάζουμε...¨, που πραγματοποιήθηκε  κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους 2021-2022 στις μαθήτριες Ελένη Πενήντα και Μελτίνα Παπακωνσταντίνου του 15ου Γυμνασίου Λάρισας.

Φωτο

04-11-2023   Διαγωνισμός Μαθηματικών "Θαλής"

Η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία ανακοίνωσε τα ονόματα των επιτυχόντων στον διαγωνισμό «Θαλής» που διεξήχθη στις 4/11/23. Οι επιτυχόντες μαθητές προκρίνονται στο επόμενο στάδιο που είναι ο διαγωνισμός «Ευκλείδης».

Η διοίκηση της Ε.Μ.Ε. Λάρισας συγχαίρει θερμά τους 94 μαθητές και ευχαριστεί τους ίδιους και τις οικογένειές τους για την εμπιστοσύνη με την οποία περιβάλουν όλους τους μαθηματικούς διαγωνισμούς.

Επίσης, ευχαριστεί ιδιαίτερα το Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης μαθηματικό κ. Νίκο Ζέρβα και τα στελέχη της ΔΔΕ, τους οικοδεσπότες διευθυντές των σχολείων του σχολικού συγκροτήματος (15ο Γυμνάσιο-14ο Λύκειο) που φιλοξένησαν το διαγωνισμό κ.κ.  Μ. Ζάχο και Θ. Παππά, τους διευθυντές και τους μαθηματικούς των δημοσίων και ιδιωτικών σχολείων της περιφερειακής ενότητας, καθώς και όλους τους μαθηματικούς του δημοσίου και ιδιωτικού τομέα που υποστηρίζουν με κάθε τρόπο κάθε χρόνο τους διαγωνισμούς του ιστορικού επιστημονικού σωματείου.
         Η λίστα των προκριθέντων μαθητών του 15ου Γυμνασίου Λάρισας είναι η εξής:

1. Γουματιανος Άγγελος Β’ Γυμνασίου
  2. Γουματιανού Κατερίνα Β’ Γυμνασίου
  3. Κυργιανής Αθανάσιος Β’ Γυμνασίου
  4. Πανταζή Μυρτώ Γ’ Γυμνασίου
  5. Στεφανούλης Αλέξανδρος Γ’ Γυμνασίου

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές/τριες και ιδιαίτερα στους μαθητές/τριες του 15ου Γυμνασίου Λάρισας.

Συγχαρητήρια ακόμα και στους μαθητές/τριες που έλαβαν μέρος ανεξάρτητα από την επιτυχία. Η συμμετοχή και μόνο αξίζει ένα μεγάλο μπράβο.