Άλλες εκδηλώσεις 2017-18

Φωτο\Θεματική εβδομάδα

Ενημέρωση μαθητών 42-44-17 δημοτικών σχολείων

Φωτο\Επίσκεψη δημοτκών Σχολείων Μάιος 2018

08/02/2018        Τσικνοπέμπτη: Περίπατος στην αυλή του Σχολείου. Ψήσιμο – χορός σε συνεργασία με το σύλλογο Διδασκόντων και το σύλλογο Γονέων – Κηδεμόνων.

Φωτο\Τσικνοπέμπτη 18

2018                   ΓΙΟΡΤΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ ΤΗΣ Γ΄ΤΑΞΗΣ ΣΤΟ 15ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ

Ήταν συγκινητική η ατμόσφαιρα στην αίθουσα εκδηλώσεων γιατί ο αποχαιρετισμός των μαθητών /τριών της Γ΄τάξης είχε πολύ συναίσθημα, αναμνήσεις, εικόνες , μουσικό και χορευτικό σχήμα και δράσεις μιας τριετίας, ενός κύκλου που έκλεισε για να ανοίξει με ορμή και αισιοδοξία ένας άλλος κύκλος στο Λύκειο.

Ο Δ/ντής Β/θμιας Εκπ/σης κος Καψάλης Ι. , ο Δ/ντής του σχολείου κος Γιαννόπουλος Β. και η εκπρόσωπος του Συλλόγου Διδασκόντων κα Αμανατίδου Π. αποχαιρέτησαν με τους λόγους τους και τις ευχές τους τα παιδιά της Γ΄τάξης το ίδιο και η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων κα Τσιτσιβά Κ.

Οι μαθητές /τριες παρέλαβαν τα αναμηνηστικά τους δώρα και στη συνέχεια στην αυλή του σχολείου αφού προηγήθηκε εκλεκτό φαγητό , μαθητές , γονείς και εκπαιδευτικοί τραγούδησαν και χόρεψαν με την ψυχή τους.

Ήταν μια ωραία γιορτή αποχαιρετισμού και ίσως η απαρχή ενός εθίμου που η διάθεση, ο αυθορμητισμός και η θετική ενέργεια όλων των συμμετεχόντων εγγυώνται τη συνέχειά του.

Φωτο\Γιορτή αποφοίτησης