Παρακολούθηση θεμάτων 2017-18

17/10/2017     Παρακολούθηση  θεατρικής παράστασης  ¨Φιλάργυρος¨ του Μολιέρου, από την Β΄ Τάξη, στο αμφιθέατρο  του 6ου Λυκείου Λάρισας, από την Θεατρική Σκηνή Αθηνά. Συνοδοί: κα. Οικονόμου, κα. Χλούπη, κ. Ζάχος.

02/11/2017     Παρακολούθηση  θεατρικής παράστασης ¨Πλούτος¨ του Αριστοφάνη, από τη Γ΄ Τάξη, στη Δημοτική Πινακοθήκη Λάρισας, από την Εταιρεία Θεάτρου Θεσσαλονίκης Λαμπιόνι.

29/11/2017     Παρακολούθηση  θεατρικής παράστασης ¨Ολιβερ Τουϊστ¨ του Καρόλου Ντίκενς, από την Α΄ Τάξη, στο Δημοτικό Ωδείο Λάρισας, από την Παιδική Σκηνή Θεσσαλονίκης. Συνοδοί: κ. Κόκκορας, κ. Σούρλας, κα. Οικονόμου, κα Ρίζου, κα. Κουτσιούλη.

03/12/2017     Προβολή της ταινίας: «Το φως που σβήνει» με αφορμή την παγκόσμια ημέρας ατόμων με αναπηρία για κάθε τάξη ξεχωριστά στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου.

05/02/2018     Προβολή ταινίας, αφιερωμένη στην  Μνήμη του Ολοκαυτώματος ¨Η ζωή είναι ωραία ¨  του Ρομπέρτο Μπενίνι, από όλες τις τάξεις του σχολείου στην αίθουσα εκδηλώσεων.