Οι μαθητές δημιουργούν 2020-21

Προσφορά αγάπης στο «Χαμόγελο του Παιδιού»

Μια σπουδαία πρωτοβουλία του συνόλου των παιδιών του 15ου Γυμνασίου Λάρισας υλοποιήθηκε τις τελευταίες μέρες με στόχο τη συγκέντρωση τροφίμων για το «Χαμόγελο του Παιδιού». Με τον ενθουσιασμό και την αγάπη τους, οι μαθητές/τριες γέμισαν πάνω από 30 μεγάλα χαρτόκουτα με υλικά χρήσιμα και απαραίτητα για τα παιδιά που τα στερούνται.

Αυτοκίνητο του «Χαμόγελου του Παιδιού» παρέλαβε τα τρόφιμα από το χώρο του σχολείου.

Αρωγός και συμμέτοχος της προσπάθειας των παιδιών, ο Σύλλογος Διδασκόντων και η Διεύθυνση του σχολείου. Συγχαίρουμε κι ευχαριστούμε τα παιδιά μας και τις οικογένειές τους.

Δυστυχώς λόγω της πανδημίας, οι συνθήκες δεν επέτρεψαν την  υλοποίηση των προγραμματισμένων  δράσεων.

“Φτιάξε το δικό σου σεισμογράφο”

“Φτιάξε το δικό σου σεισμογράφο”, στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού προγράμματος “Schools study earthquakes” του ευρωπαϊκού έργου “Arc of Inquiry”, που διοργανώνεται από την Ελληνογερμανική Αγωγή και το Γεωδυναμικό Ινστιτούτο του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών