Σχολικές γιορτές 2021-22

Οι σχολικές γιορτές λόγω covid-19 πραγματοποιήθηκαν  στις αίθουσες  των τμημάτων.

Το 15ο Γυμνάσιο εκπροσώπησε τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  στον εορτασμό της 28ης Οκτωβρίου το 2021.

Στις φωτογραφίες απεικονίζονται οι μαθητές/τριες του 15ου Γυμνασίου με τη Σημαία, στην κατάθεση στεφάνου και στη Δοξολογία χοροστατώντας του Μητροπολίτου Λαρίσης στον Άγιο Αχίλλειο Λάρισας.

Φωτο/Εορτασμός 28ης

Εορτασμός Τριών Ιεραρχών

Τελέστηκε σήμερα αρτοκλασία στο 15ο Γυμνάσιο Λάρισας χοροστατούντος του Μητροπολίτη Λαρίσης & Τυρνάβου κου Ιερώνυμου.

Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν τα πενταμελή Συμβούλια των τμημάτων του σχολείου καθώς και αντιπροσωπεία μαθητών/τριών και καθηγητών του 14ου Λυκείου, τηρουμένων των μέτρων προστασίας κατά του Covid-19.

Όλα τα τμήματα του Γυμνασίου παρέμειναν στις αίθουσές τους όπου αξιοποιήθηκε εκπαιδευτικό υλικό σχετικό με το νόημα και το περιεχόμενο της ημέρας.

Ο Διευθυντής ευχαρίστησε τον Μητροπολίτη για την ανταπόκρισή του στην πρόσκληση και το Σύλλογο Διδασκόντων για την αμέριστη βοήθειά του να υλοποιηθεί με ακρίβεια το πρόγραμμα της εκδήλωσης.

Φωτο - Τρεις Ιεράρχες