Εκπαιδευτικές επισκέψεις 2017-18

23-25/02/2018      Τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στη Βουλή των Ελλήνων από την Γ΄ τάξη στο πλαίσιο του μαθήματος ΚΠΑ. Οι μαθητές /τριες ενημερώθηκαν για το ρόλο του Κοινοβουλίου στην πολιτική ζωή του τόπου. Στόχος της εκπαιδευτικής δράσης είναι: η εξοικείωση των νέων με τις αρχές και τις αξίες της κοινοβουλευτικής δημοκρατίας, η ενδυνάμωση της πολιτικής και ιστορικής παιδείας των νέων, η συμβολή στη διαμόρφωση νέων ενεργών δημοκρατικών πολιτών.

Αρχηγός της εκδρομής ήταν ο Διευθυντής κος Γιαννόπουλος Βασίλειος κλ. ΠΕ13 και συνοδοί εκπαιδευτικοί: Υποδ/ντρια κα Μαραγκού Δήμητρα ΠΕ15, κα Κυριαζή Βασιλική ΠΕ05, κος Ραχμανίδης Γεώργιος ΠΕ14.04 και κα Χλούπη Μαρία ΠΕ02

Φωτο\Αθήνα Βουλή 17-18

29-30/03/2018      Διήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στη Θεσσαλονίκη από την Β΄ τάξη στο πλαίσιο του αναλυτικού προγράμματος. Συνοδοί εκπαιδευτικοί : κ. Σούρλας, κ. Κόκκορας, κα. Στογιαντσάκη, κα. Κακαβίτση.

ΦΩΤΟ/ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 17-18

26-27/04/2018      Διήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στη Θεσσαλονίκη – Έδεσσα – Βέροια από την Γ΄ τάξη στο πλαίσιο του αναλυτικού προγράμματος . Συνοδοί εκπαιδευτικοί: κ. Γιαννόπουλος, κα. Μαραγκού, κα. Χλούπη, κ. Γερόπουλος, κα. Ρίζου.

03-06/05/2018      Τετραήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στο πλαίσιο πολιτιστικού προγράμματος << Αρχαία Ολυμπία … τόπος που ενώνει τους λαούς του κόσμου.>> στην Αρχαία Ολυμπία, από μαθητές της Β΄ τάξης. Συνοδοί εκπαιδευτικοί: κ. Γιαννόπουλος, κα. Μαραγκού

03-06/05/2018      Τετραήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στο πλαίσιο πολιτιστικού προγράμματος << Οι ρίζες της σύγχρονης τεχνολογίας …. στην Αρχαία Ελλάδα >> στην Αρχαία Ολυμπία - Κατάκολο, από μαθητές της Β΄ τάξης. Συνοδοί εκπαιδευτικοί: κ. Ραχμανίδης, κα. Μακροπούλου, κα. Οικονόμου.

Φωτο\Δελφοί-Πάτρα

Φωτο/Αρχαία Ελληνική Τεχνολογία

Φωτο/Ολυμπιακή Ακαδημία

Φωτο/Αρχαία Ολυμπία

16-17/05/2018      Διήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στο πλαίσιο του αναλυτικού προγράμματος στη Βέροια-Έδεσα-Νάουσα, από μαθητές/τριες της Α΄ τάξης. Συνοδοί εκπαιδευτικοί: κα. Μαραγκού, κ. Σούρλας, κ. Κόκκορας, κα Οικονόμου.

Φωτο\ΕΔΕΣΣΑ Α ΤΑΞΗ 2017-18