Εκπαιδευτικές επισκέψεις 2023-24

5-7 /11/2023 Επίσκεψη Γ΄ τάξης στη ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

Στις 5-7 /11/2023 τα παιδιά της Γ΄ τάξης του σχολείου μας συμμετέχουν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα ¨Επίσκεψη στη ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ¨, ταξίδεψε στην Αθήνα και επισκέφθηκαν την ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ .

Ξεναγήθηκαν στους άκρως ενδιαφέροντες χώρους του Κοινοβουλίου από τη Βουλευτή της πόλης μας κ. Καπετάνο Χρήστο, τον οποίο ευχαριστούμε θερμά για τη μοναδική εμπειρία. Επίσης, ευχαριστούμε τον Βουλευτή κ. Χαρακόπουλο Μάξιμο που καλωσόρισε τα παιδιά μας.

Επίσης επισκέφτηκαν το Μουσείο της Ακρόπολης, το Αττικό πάρκο και παρακολούθησαν τη θεατρική παράσταση « Η εκατομμυριούχος» στο θέατρο Παλλάς.

Τους μαθητές/τριες συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί: κ. Γερόπουλος, κα. Ζαβάρα, κα. Κυριαζή και κ. Μπαράς.